Porady

co nasila trądzik

Trądzik w wieku dorosłym to coraz częstszy problem, który dodatkowo traktujemy bardziej poważnie niż kiedyś. Estetyczny wygląd to nie tylko szansa na poznanie lepszego partnera, ale także możliwość sukcesów zawodowych. Z badań przeprowadzonych przez firmy statystyczne wynika, że aż 54% kobiet po 25 roku życia ma problemy z trądzikiem, w przypadku mężczyzn jest to 40%.

blizny po trądziku

W związku z tym, że trądzik dotyka większość nastolatków i coraz więcej osób dorosłych, coraz częściej spotykamy się również z problemem blizn potrądzikowych. Szacuje się, że aż 85% osób, które chorowały na trądzik w młodości posiadają blizny po trądziku. Blizny nie są estetyczne i bardzo często wpędzają nas w rożnego rodzaju kompleksy powodując izolację społeczną.

Trądzik młodzieńczy

Jak mówi powiedzenie, lepiej zapobiegać niż leczyć, szczególnie jeśli jesteśmy w wieku dojrzewania, gdzie aż 80% nastolatków boryka się z trądzikiem młodzieńczym. Co zrobić, żeby utrzymać cerę bez żadnej skazy? Istotna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do cery trądzikowej. Należy oczyszczać skórę twarzy przemywając ją 1 lub 2 razy dziennie cieplą wodą oraz naszym produktem dedykowanym do cery trądzikowej.