Blizny po trądziku – jak je eliminować?

blizny po trądziku
Blizny po trądziku – jak je eliminować?
5 (100%) 1 vote[s]

W związku z tym, że trądzik dotyka większość nastolatków i coraz więcej osób dorosłych, coraz częściej spotykamy się również z problemem blizn potrądzikowych. Szacuje się, że aż 85% osób, które chorowały na trądzik w młodości posiadają blizny po trądziku. Blizny nie są estetyczne i bardzo często wpędzają nas w rożnego rodzaju kompleksy powodując izolację społeczną.

Najprostszym sposobem na blizny po trądziku jest skuteczne leczenie cery trądzikowej. Jeśli w odpowiednim momencie rozpoczniemy leczenie, po trądziku nie będzie żadnych śladów. Najgorsze co możemy zrobić to brak leczenia oraz wyciskanie pojawiających się krost. Tego typu blizny najczęściej pojawiają się na twarzy oraz plecach.

Drugo rodzaj blizn to zmiany przerostowe, które są zauważalne w postaci guzków o czerwonej barwie lub jako jasne i ciemne plamy na skórze. Blizny przerostowe najczęściej pojawiają się na plecach, dekolcie oraz ramionach.

Obecnie znamy wiele sposobów na blizny potrądzikowe. W aptekach znajdziemy specjalne maści, które mają za zadanie likwidację blizn. Dostępne są również peelingi do twarzy, które za pomocą kwasów chemicznych ścierają warstwy skóry.

Możemy również wybrać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie do dyspozycji będziemy mieć kilka rodzajów mikrodermabrazji. Ta opcja zapewnia natychmiastowy efekt a polega na ścieraniu naskórka lub skóry właściwej. Inna opcja to zastosowanie lasera na blizny – w ten sposób możemy pozbyć się najbardziej zaawansowanych blizn.

Ostatnia i najlepsza opcja na blizny potrądzikowe to zapobieganie powstawania trądziku. Codzienna pielęgnacja, odpowiednia dieta i dobre środki na trądzik pozwolą nam uniknąć tego przykrego problemu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *