Co nasila trądzik w dorosłym wieku?

Co nasila trądzik w dorosłym wieku?
4.2 (84%) 5 votes

Trądzik w wieku dorosłym to coraz częstszy problem, który dodatkowo traktujemy bardziej poważnie niż kiedyś. Estetyczny wygląd to nie tylko szansa na poznanie lepszego partnera, ale także możliwość sukcesów zawodowych. Z badań przeprowadzonych przez firmy statystyczne wynika, że aż 54% kobiet po 25 roku życia ma problemy z trądzikiem, w przypadku mężczyzn jest to 40%.

W przypadku kobiet wyraźne nasilenie objawów trądziku pojawia się na kilka dni przez okresem, co jest powodowane zmianami hormonalnymi. Wiele osób dostrzega także wyraźny związek pomiędzy silnym stresem a nasileniem objawów trądziku. Mniej zauważalna, ale również mająca wpływ na trądzik jest dieta.

Jeśli chodzi o dietę aby uniknąć nasilenia objawów należy unikać produktów o wysokim indeksie glikemicznym czy jedzenia typu fast food. Takie produkty powodują wzrost insuliny we krwi, co przyczynia się do produkcji androgenów i nasila łojotok. Warto także obserwować jakie produkty w naszym przypadku nasilają występowanie zmian skórnych, ponieważ w każdym przypadku może to być coś innego.

Kolejny czynnik, który nasila występowanie trądziku – przyspiesza jego powstawanie to palenie papierosów. Papierosy przyczyniają się nie tylko do gorszego stanu skóry, jej żółtawego odcienia, ale również potęgują procesy zapalne i nasilają pocenie się. Najprostszym sposobem na poprawę stanu skóry jest ograniczenie lub całkowite odstawienie papierosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *