Co nasila trądzik w dorosłym wieku?

co nasila trądzik
Co nasila trądzik w dorosłym wieku?
4.2 (84%) 5 vote[s]

Trądzik w wieku dorosłym to coraz częstszy problem, który dodatkowo traktujemy bardziej poważnie niż kiedyś. Estetyczny wygląd to nie tylko szansa na poznanie lepszego partnera, ale także możliwość sukcesów zawodowych. Z badań przeprowadzonych przez firmy statystyczne wynika, że aż 54% kobiet po 25 roku życia ma problemy z trądzikiem, w przypadku mężczyzn jest to 40%.

W przypadku kobiet wyraźne nasilenie objawów trądziku pojawia się na kilka dni przez okresem, co jest powodowane zmianami hormonalnymi. Wiele osób dostrzega także wyraźny związek pomiędzy silnym stresem a nasileniem objawów trądziku. Mniej zauważalna, ale również mająca wpływ na trądzik jest dieta.

Jeśli chodzi o dietę aby uniknąć nasilenia objawów należy unikać produktów o wysokim indeksie glikemicznym czy jedzenia typu fast food. Takie produkty powodują wzrost insuliny we krwi, co przyczynia się do produkcji androgenów i nasila łojotok. Warto także obserwować jakie produkty w naszym przypadku nasilają występowanie zmian skórnych, ponieważ w każdym przypadku może to być coś innego.

Kolejny czynnik, który nasila występowanie trądziku – przyspiesza jego powstawanie to palenie papierosów. Papierosy przyczyniają się nie tylko do gorszego stanu skóry, jej żółtawego odcienia, ale również potęgują procesy zapalne i nasilają pocenie się. Najprostszym sposobem na poprawę stanu skóry jest ograniczenie lub całkowite odstawienie papierosów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *