Jak zapobiegać powstawaniu trądziku młodzieńczego.

Trądzik młodzieńczy
Jak zapobiegać powstawaniu trądziku młodzieńczego.
5 (100%) 1 vote[s]

Jak mówi powiedzenie, lepiej zapobiegać niż leczyć, szczególnie jeśli jesteśmy w wieku dojrzewania, gdzie aż 80% nastolatków boryka się z trądzikiem młodzieńczym. Co zrobić, żeby utrzymać cerę bez żadnej skazy? Istotna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do cery trądzikowej. Należy oczyszczać skórę twarzy przemywając ją 1 lub 2 razy dziennie cieplą wodą oraz naszym produktem dedykowanym do cery trądzikowej.

Niezwykle istotne jest również dobieranie takich kosmetyków do makijażu i codziennej pielęgnacji, które nie zatykają porów oraz nie natłuszczają skóry. Jeśli stosujemy makijaż należy go starannie zmywać, tak żeby jego resztki nie zatykały porów. Ponadto należy zwrócić uwagę na to jak stosujemy żele oraz lakiery do włosów – nie mogą mieć kontaktu ze skórą twarzy, aby nie zatykały porów. Często nasze włosy opadają na twarz – w tym wypadku należy pilnować, aby włosy nie przetłuszczały się, co osiągamy przez odpowiednią częstotliwość ich mycia.

Bez względu na wszystko nie należy dotykać, rozdrapywać czy wyciskać pryszczy, ponieważ prowadzi to do zaostrzenia stanu zapalnego skóry. Po za tym wyciskanie pryszczy może powodować powstawanie tak zwanych blizn potrądzikowych.

Bardzo często zdarza się jednak, że pomimo starannej pielęgnacji trądzik tak czy inaczej pojawia się na naszej twarzy. Często problem pojawia się u dziewczyn/kobiet przed miesiączką. Przyczyną są zmiany hormonalne i kilka dni przed okresem występuje wysyp krost.

Oczywiście trądzik można skutecznie zwalczać, czego najlepszym przykładem są tabletki Nonacne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *