Afronis opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

afronis
Oceń post

Afronis jest lekiem dostępnym bez recepty w niemal każdej aptece. To propozycja płynu do stosowania zewnętrznego dla osób borykających się z problemem trądziku pospolitego oraz innych zmian skórnych, wymagających oczyszczenia.

Afronis skład

W składzie leku Afronis znajduje się mentol racemiczny – alkohol temperowy o działaniu znieczulającym, przeciwświądowym i ściągającym. Dodatkowo znajdziemy w nim rezorcynę o właściwościach bakteriobójczych, antyseptycznych i złuszczających oraz wysuszający zmiany skórne kwas borowy. Czwartym składnikiem czynnym jest tymol, działający również antyseptycznie i przeciwbólowo. Substancję pomocniczą stanowi etanol.


Szukasz idealnego rozwiązania na trądzik? Wybierz Nonacne!

  • Eliminuje każdy rodzaj trądziku bez znaczenia na przyczynę powstawania.
  • Zapobiega tworzeniu się nowych zmian skórnych.
  • Hamuje rozwój trądziku oraz zmniejsza stany zapalne.
  • Ma naturalny skład, który nie wywołuje żadnych działań niepożądanych.
  • Produkt posiada certyfikat oraz gwarancję!

Kliknij, by przekonać się, jak skuteczny jest Nonacne!


Afronis działanie

Afronis jako płyn do codziennego przemywania skóry z problemami trądzikowymi, wykazuje silne działanie antybakteryjne i oczyszczające, które pozwala zapobiegać rozprzestrzenianiu się zmian trądzikowych oraz ich pogłębianiu. Działanie ściągające i rozjaśniające daje dobre efekty wizualne, poprawia kondycję skóry, natomiast substancje czynne o działaniu przeciwbólowym eliminują negatywne odczucia związane z wykwitami trądzikowymi.

Afronis opinie internautów

Internauci są dość podzieleni w ocenie leku Afronis. Część z nich twierdzi, że lek faktycznie działa już po pierwszym zastosowaniu. Stosowany tylko miejscowo, tam gdzie występują zmiany trądzikowe, poprawia stan skóry i niweluje zaczerwienienie oraz świąd. Wiele osób podkreśla również, że wacik po zastosowaniu na skórę robi się ciemny, co oznacza, że preparat Afronis silnie dezynfekuje i oczyszcza. Podobne preparaty nierzadko nie dają wyraźnych rezultatów, a jedynie pozostają neutralne dla skóry. Afronis, co związane jest przede wszystkim ze składem leku, ma także właściwości wysuszające. Dlatego też część internautów podkreśla, że długotrwałe stosowanie bardzo wysusza skórę, także jej zdrowe miejsca, może także powodować świąd i nadmierne ściągnięcie. W takiej sytuacji dobrze jest chwili odstawić lek, aby skóra mogła się zregenerować. Jako atuty podkreśla się także cenę za sporą pojemność, szeroką dostępność leku oraz przyjemny (jak na tego typu preparaty) zapach.

Afronis stosowanie

Lek Afronis stosuje się na umytą delikatnym, hipoalergicznym detergentem oraz dokładnie wysuszoną skórę. Po umyciu twarzy warto chwilę poczekać, aby uniknąć podrażnień. Lek nakłada się sterylnym wacikiem jedynie w miejscach zmienionych, aby nie podrażniać zdrowych partii twarzy. Zaleca się stosowanie preparatu nie częściej niż 1-2 razy dziennie. Producent leku podkreśla, że przy wystąpieniu jakichkolwiek objawów alergicznych lub podrażnień, należy przerwać stosowanie leku i zasięgnąć porady lekarza dermatologa. Środek wykazuje silne działanie wysuszające, dlatego też stosowany długotrwale może spowodować reakcje alergiczne, pieczenie, swędzenie, a także delikatne zmiany w naskórku. Jego działanie wysuszające jest jednak celowe, skierowane przeciwko zmianom trądzikowym, dlatego warto rozważyć jedynie punktowe zastosowanie leku na wyraźne, utrzymujące się dłuższy czas zmiany.

Afronis cena

Afronis, ze względu na szeroką dostępność w aptekach, posiada zróżnicowaną cenę. Preparat dostępny w butelce o pojemności 100 g kosztuje od 8 do 14 złotych. W porównaniu do innych środków przeciwtrądzikowych, obecnych na rynku, jest to jedna z korzystniejszych cenowo ofert. Dodatkowym atutem przy niskiej cenie jest wysoka wydajność płynu – wystarczy niewielka ilość do posmarowania zmienionych miejsc na twarz. Warto mieć go w swojej apteczce jako doraźne wsparcie zmian skórnych lub jako obowiązkowy preparat przeciwtrądzikowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *