Akneroxid opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

Akneroxid
Akneroxid opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja
4 (80%) 3 vote[s]

Preparat zawiera w swym składzie (1 g) 50 mg benzoil nadtlenku, makrogol eter laurylowy, karbomer 940, wodorotlenek sodu, kwas edetynowy, wodę oczyszczoną. Substancją czynną preparatu jest nadtlenek bezoilu. Jest to związek utleniający, który łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka.

Akneroxid działanie

Preparat wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwłojotokowe, przeciwświądowe, wysuszające oraz lekko złuszczające. Benzoil nadtlenku ma działanie utleniające, pobudza procesy ziarnowania oraz syntezę kolagenu.

Wywiera korzystny wpływ na zaburzenia rogowacenia skóry w okolicy ujść gruczołów łojowych. Hamuje rozwój bakterii propionibacterium acnes oraz micrococcacae, przyczyniających się do powstawania trądziku pospolitego. Zmniejsza liczbę zaskórników, likwiduje zapalne wykwity, poprawia zaopatrzenie tkanek w tlen. Akneroxid w przeciwieństwie do innych preparatów na trądzik działa szybko i pozwala na szybkie zauważenie pierwszych efektów. Regularne stosowanie żelu pozwala zlikwidować wypryski, zaskórniki oraz pozbyć się zmian łojotokowych. Działanie przeciwtrądzikowe leku zostało udowodnione przez lekarzy i naukowców.  Jest to preparat bezpieczny w stosowaniu, jednak w nielicznych przypadkach odnotowano skutki uboczne, takie jak wysypka, świąd bądź nasilenie trądziku. Przed stosowaniem żelu warto przeprowadzić konsultacje z lekarzem, który poinformuje nas o przebiegu leczenia i możliwych skutkach ubocznych oraz wyeliminuje działania niepożądane.


Najbardziej skuteczny preparat na trądzik? Nonacne!

  • Hamuje proces tworzenia się zmian trądzikowych.
  • Zapobiega nawrotom wągrów, zaskórników oraz pryszczy.
  • Zwalcza istniejące zmiany skórne.
  • Łagodzi podrażnienia.
  • Ma naturalny skład, który nie powoduje żadnych niedogodności.
  • Działa od wewnątrz eliminując przyczyny, a nie objawy.

Nie zwlekaj, zobacz efekty stosowania Nonacne!


Akneroxid opinie internautów

Internauci w zdecydowanej większości mają pozytywne opinie na temat leku Akneroxid. U wielu osób żel szybko zlikwidował  ogniska zapalne, bolące grudki i rozszerzone pory. Internauci zauważyli pozytywne działanie żelu na zmiany skórne na twarzy, a także na dekolcie, plecach i ramionach. Zaletą żelu akneroxid jest lekka konsystencja, łatwe nakładanie i szybkie wchłanianie. Preparat nie niszczy i nie barwi ubrań. Użytkownicy ze skutków ubocznych wskazują na wysuszenie skóry i jej łuszczenie. Czasem łuszczenie jest bardzo silne, niekiedy pojawia się swędzenie i pieczenie. Ratunkiem na tą przypadłość jest stosowanie kremu silnie nawilżającego oraz kojącego. U osób z wrażliwą skórą żel akneroxid może wywołać podrażnienie i efekt podobny do oparzenia, dlatego należy wcześniej zrobić próbę na niewielkiej powierzchni ciała i sprawdzić jaka jest reakcja. W cięższych przypadkach żel wywołuje ostre stany alergiczne, jednak w takim wypadku powinien zostać odstawiony.

Akneroxid stosowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. O ile lekarz nie zaleci Akneroxid  należy stosować 1 lub 2 razy na dobę. W przypadku skóry wrażliwej kurację zaczynamy od stosowania preparatu 1 raz na dobę przez snem. Lek nakładamy na dokładnie oczyszczoną skórę cienką warstwą na zmiany chorobowe. Czas leczenia wynosi najczęściej od 4 do 10 tygodni.  Żelu nie nakładamy na zdrową skórę. Preparatu akneroxid nie stosujemy na błony śluzowe, w okolicach oczu, ust lub nosa. Unikamy kontaktu żelu z uszkodzoną skórą i otwartymi ranami. W przypadku gdy dojedzie do kontaktu z takim miejscem należy przemyć je obficie wodą.  Lek nie jest wskazany dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Nie powinien być stosowany przez kobiety w ostatnim miesiącu ciąży. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest uczulenie na którykolwiek składnik żelu. W trakcie stosowania preparatu należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne i stosować kremy z filtrem UV.

Akneroxid cena

Cena leku wynosi około  25 – 30 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *