Benzacne opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

benzacne
Benzacne opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja
4.3 (85%) 4 vote[s]

Żel Benzacne to znany lek stosowany w przypadku występowania trądziku. Substancją czynną w leku Benzacne jest nadtlenek benzoilu – jedna ze skuteczniejszych substancji działających przeciwbakteryjnie. Inne składniki preparatu, które pełnią funkcję pomocniczą, to wodorotlenek sodu, karbomer oraz woda. Taki skład doskonale działa przeciwko zmianom trądzikowym, jednak preparat nie może być stosowany w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek z wymienionych składników. Co jeszcze warto wiedzieć o tym leku?

Benzacne działanie

Nadtlenek benzoilu przeciwdziała rozwojowi bakterii wywołujących trądzik pospolity – Propionibacterium acnes. Te drobnoustroje są beztlenowe – żel Benzacne uwalnia aktywny tlen na powierzchni skóry. To stwarza niesprzyjające warunki do dalszego rozwoju bakterii, dzięki czemu trądzik zmniejsza się. Pozostałe substancje pomocnicze preparatu, wspomagają działanie substancji czynnej.


Przedstawiamy najlepsze tabletki na trądzik bez recepty!


Nonacne:

  • Wspomaga leczenie zmian trądzikowych bez względu na przyczynę powstawania.
  • Eliminuje stany zapalne oraz niedoskonałości skóry.
  • Zapobiega nawrotom trądziku.
  • Ma naturalny skład, który nie powoduje skutków ubocznych.
  • Produkt objęty jest 90-dniową gwarancją satysfakcji!

Nonacne – sprawdź najlepszą ofertę!


Preparat Benzacne działa nie tylko na standardowe zmiany trądzikowe, ale również na tak zwane zaskórniki. Jest to możliwe dzięki oczyszczeniu porów skóry. Żel Benzacne jest również stosowany w celu zapobiegania blizn potrądzikowych, ponieważ wspomaga on produkcję kolagenu, a dodatkowo ma działanie wybielające, dzięki czemu usuwa przebarwienia.

Na początku terapii mogą wystąpić skutki uboczne preparatu, wynikające z działania składników. Zaczerwienienie i lekkie przesuszenie skóry zazwyczaj mija po dłuższym stosowaniu żelu Benzacne. Jednak w przypadku wrażliwej skóry warto zachować ostrożność i nie nakładać większej ilości preparatu niż jest potrzebna.

Benzacne opinie internautów

Benzacne jest często wybieranym preparatem, zarówno ze względu na skład, jak i na cenę. Warto zaznaczyć, że żel Benzacne jest lekiem – w przeciwieństwie do kosmetyków zawiera skutecznie działającą ilość substancji czynnej. Lekka konsystencja i brak zapachu sprawia, że Benzacne jest odpowiedni dla każdej osoby, która walczy z problemem trądzikowego zapalenia skóry. Jakie opinie internautów o żelu Benzacne są przeważające? Benzacne jest to skuteczny preparat przeciwko pryszczom w przypadkach, gdy zwykłe kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej okazują się niewystarczające. Wielu nastolatków w okresie dojrzewania sięga właśnie po ten preparat, uzyskując doskonałe efekty: “Po zastosowaniu Benzacne wreszcie pozbyłam się trądziku i mogę bez wstydu wyjść z domu”.

Benzacne stosowanie

Żel Benzacne sprzedawany jest w dwóch stężeniach. Benzacne 5%, który zawiera 5 miligramów substancji czynnej na 1 gram preparatu oraz 10%, zawierający 10 miligramów nadtlenku benzoilu na 1 gram żelu. Na początku kuracji najlepiej jest stosować żel o mniejszym stężeniu substancji czynnej. Żel Benzacne najlepiej jest stosować dwa razy dziennie, po oczyszczeniu skóry twarzy rano i wieczorem. Po trzech tygodniach stosowania można w razie potrzeby zmienić Benzacne o stężeniu 5% na preparat o większej zawartości nadtlenku benzoilu. W przypadku, gdy lek został polecony przez lekarza, należy stosować go według wskazań specjalisty.

Benzacne cena

Cena preparatu Benzacne jest niższa, niż podobnych środków zawierających podobnie działające substancje czynne (duac czy nonacne na trądzik). W przypadku lżejszych zmian trądzikowych wystarczy zastosowanie jednego żelu Benzacne o mniejszym stężeniu nadtlenku benzoilu. Wszystko to sprawia, że lek Benzacne jest ekonomiczny nie tylko jeśli chodzi o cenę produktu, ale również w stosowaniu. Oszczędność w przypadku żelu Benzacne wynika przede wszystkim z faktu, iż jest to lek o wysokiej zawartości substancji czynnej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *