Brevoxyl opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

brevoxyl
Oceń post

Trądzik pospolity to dziś jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości nie tylko u młodzieży, ale także u dorosłych. Na rynku dostępny jest cały szereg produktów przeznaczonych do walki z tą chorobą, zawierających składniki o różnym pochodzeniu i działaniu. Wśród leków na trądzik znaleźć można m.in. krem Brevoxyl – czym wyróżnia się ten lek, jak go stosować i w jakiej cenie można go zakupić?

Brevoxyl bardzo często stosowany jest w przypadku wystąpienia umiarkowanej postaci trądziku pospolitego. To krem, który przede wszystkim ma za zadanie złuszczyć naskórek oraz zmniejszyć ilość wydzielanego przez skórę łoju, czyli sebum.

Brevoxyl skład

W skład kremu Brevoxyl wchodzi: nadtlenek benzoilu (jako substancja czynna), alkohol cetylowy, mieszanina alkoholu stearylowego i makrogolu eteru cetostearylowego, symetykon (emulsja), alginian glikolu propylenowego, dimetyloizosorbid, substancja zapachowa X-23304 oraz woda oczyszczona.

Nadtlenek benzoilu występuje w kremie w proporcjach: 1 g kremu zawiera 40 mg nadtlenku benzoilu. Ma silne właściwości utleniające, przeciwbakteryjne, keratolityczne oraz pobudza procesy syntezy kolagenu, a co za tym idzie przyczynia się do ustępowania trądziku, zmniejszania ilości zaskórników i hamowania stanów zapalnych.

Alkohol cetylowy to stabilizator, który m.in. także wygładza skórę; alkohol stearylowy zapobiega rozwarstwianiu się produktu; symetykon, choć najczęściej stosowany w lekach na wzdęcia, w tym przypadku powoduje brak pienienia się kremu; alginian glikolu propylenowego to zagęstnik, dzięki któremu krem ma właściwą konsystencję; dimetyloizosorbid sprzyja odpowiedniemu rozpuszczaniu się innych składników; woda oczyszczona jest natomiast używana, aby produkt się nie wysuszał.


Rekomendujemy: Tabletki na trądzik – nr 1 na polskim rynku!

  • Przeciwdziała powstawaniu zmian trądzikowych.
  • Hamuje rozwój krost i wyprysków oraz zapobiega ich nawrotom.
  • Łagodzi stany zapalne.
  • Likwiduje niedoskonałości jak przebarwienia i blizny.
  • Ma bogaty skład będący mieszkanką starannie wyselekcjonowanych substancji odżywczych.

Nonacne – sprawdź ofertę!


Brevoxyl działanie

Krem Brevoxyl, dzięki substancji czynnej, czyli nadtlenkowi benzoilu, działa na bakterie Propionibacterium acnes, które w większości przypadków są przyczyną występowania trądziku pospolitego. Ponadto nadtlenek benzoilu przyczynia się do złuszczania naskórka, stabilizacji wydzielania sebum oraz przeciwdziała rogowaceniu skóry.

Brevoxyl opinie internautów

W przypadku leku Brevoxyl dominują pozytywne opinie internautów: klienci podkreślają, że krem jest skuteczny, likwiduje zaskórniki i rozszerzone pory. Pojawiają się jednak także komentarze sugerujące, że krem jest zbyt słaby na bardziej agresywne postaci trądziku oraz że bardzo wysusza skórę. Internauci polecają dodatkowo używać kremy nawilżające oraz co jakiś czas robić przerwy w stosowaniu preparatu.

Brevoxyl stosowanie

Krem Brevoxyl należy stosować zgodnie z zaleceniami dermatologa, w zależności od stanu naszej skóry i stadium choroby. Jednak najczęściej Brevoxyl nakłada się cienką warstwą na całą powierzchnię zainfekowaną trądzikiem (wcześniej dokładnie oczyszczoną i wysuszoną), jeden lub dwa razy w ciągu dnia. Po nałożeniu preparatu należy dokładnie umyć ręce. Co więcej ważne jest, aby unikać kontaktu kremu z oczami, powiekami, zranioną skórą, ustami czy błonami śluzowymi.
Leku Brevoxyl nie należy stosować, jeśli pacjent jest uczulony na nadtlenek benzoilu lub inny składnik preparatu. Może się zdarzyć, że w początkowej fazie stosowania leku objawy trądziku nasilą się, jednak z czasem powinny one ustąpić. Działania niepożądane to np. złuszczanie skóry, rumień, suchość czy uczucie pieczenia. Kuracja kremem Brevoxyl trwa zazwyczaj od 4 do 6 tygodni.

Brevoxyl cena

Brevoxyl jest dostępny w opakowaniach po 5, 15, 30, 40 lub 50 g. Pudełko zawierające 40 g można zakupić w aptece stacjonarnej lub internetowej za kwotę około 25 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *