Duac opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

duac
Duac opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja
3.6 (72%) 15 vote[s]

W obecnych czasach wiele osób boryka się z problemami skórnymi na skutek różnych powodów. Nasz tryb życia, stres, niezdrowe jedzenie czy brak snu odzwierciedla się stanem naszej skóry. Istnieje szereg innych zdrowotnych powodów, przez które powstają wypryski skórne. Jednym z najbardziej powszechnych problemów jest trądzik różnej postaci. Trądzik dolega zarówno dzieciom i nastolatkom w okresie dojrzewania, jak i osobom dorosłym na skutek np. problemów hormonalnych. Co więcej, jego nasilenie na konkretnych obszarach twarzy jak np. skronie czy czoło może pomóc nam w poznaniu przyczyny powstawania zmian skórnych. Trądzik pojawia się nie tylko na skórze twarzy, ale i na dekolcie i plecach. Na szczęście, istnieje szereg skutecznych środków, które pomogą nam zwalczyć problem nawracającego trądziku. 

Jednym z takich środków jest Duac. Jest to lekarstwo w postaci kremu stosowane szeroko w dermatologii i wenerologii. Poleca się go na trądzik młodzieńczy, trądzik pospolity i inne dolegliwości jak np. przebarwienia skóry ze względu na jego działanie przeciwtrądzikowe.

Duac skład

Podstawowym składnikiem kremu Duac jest kwas azelainowy, który wykazuje działanie keratolityczne, co wpływa na regulację sebum skóry i w efekcie, zmniejszenie produkcji łoju na twarzy. Substancja ta okaże sie pomocna ze względu na właściwości bakteriobójcze, które sprzyjają powstawaniu wyprysków. Lek zawiera także klindamycy w postaci fosforanu klindamicyny i benzoil nadtlenku w postaci benzoilu nadtlenku z wodą. Obie substancje zapobiegają namnażaniu i rozprzestrzenianiu się bakterii. Oprócz tego, w składzie znaleźć można krzemionkę, glicerol, dimetykon i karbomer.


Szukasz najlepszego produktu na trądzik? Poznaj Nonacne!

  • Zapobiega powstawaniu zmianą skórnych.
  • Eliminuje każdy rodzaj trądziku.
  • Przeciwdziała rozwojowi istniejących pryszczy oraz zapobiega nawrotom trądziku.
  • Zawiera tylko naturalne składniki.
  • Produkt objęty gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia z efektów!

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Nonacne!


Duac działanie

Maść Duac wnika we wnętrze skóry wraz ze swoimi substancjami aktywnymi. Substancje te, w miarę regularnego stosowania, zaczynają z coraz większą siłą oddziaływać na naszą skórę. Pierwszym etapem jest rozprzestrzenienie substancji bakteriobójczych i bakteriobójczych, by zahamować proces rozsiewania się infekcji. Dzięki temu, na skórze znacznie zmniejsza się ilość zmian ropnych. Następnie, działanie przechodzi w proces wyleczenia skóry z pozostałych wyprysków, reguluje się ilość wydzielanego sebum i najczęściej, czopy łojowe zostają zahamowane.

Duac opinie internautów

Powszechną opinią jest, że krem Duac jest bardzo skuteczny dla wszelkie postaci trądziku. Zwłaszcza w początkowej fazie stosowania lekarstwa występuje znaczne polepszenie się stanu skóry twarzy, która rozjaśnia się, znikają najbardziej niepożądane wypryski i stan cery normalizuje się. Okres ten mija zwykle po 2-3 tygodniach stosowania, gdy nasza skóra zaczyna być lekko wysuszona i odwodniona. Wtedy organizm wykonuje reakcje obronną i zaczyna wzmożoną produkcję sebum, co może doprowadzić do pogorszenia się stanu skóry. Jeśli zauważymy pierwsze oznaki łuszczenia się skóry, występowania suchości i suchych placów lub ewentualny rumieniec, należy włączyć do kuracji silnie nawilżające dermokosmetyki, które pomogą nam w zachowaniu komfortu.

Duac stosowanie

Krem Duac należy stosować na miejsce występowania trądziku dwa razy dziennie. Najlepiej robić to rano i wieczorem. Skóra powinna być uprzednio umyta i osuszona. Warto pamiętać, by nie stosować za dużej ilości preparatu, gdyż może to podrażnić naszą skórę lub doprowadzić do reakcji alergicznej. Krem należy delikatnie wcierać. Należy pamiętać o dokładnym umyciu rąk po aplikacji. Kuracji lekiem Duac powinna być stosowana około cztery tygodnie.

Duac cena

Cena leku kształtuje się pomiędzy 40 zł a 70 zł w zależności od wielkości opakowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *