Epiduo opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

epiduo
Epiduo opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja
2.7 (53.33%) 3 vote[s]

Osoby borykające się z trądzikiem poszukują nowych leków, które pozwolą im skutecznie pozbyć się tych szpecących zmian skórnych. Na rynku pojawiło się wiele preparatów wspomagających leczenie objawów trądziku, ale jednym ze środków uważanych za najskuteczniejszy jest lek dermatologiczny Epiduo. Cechą charakterystyczną tego produktu jest miejscowe skuteczne leczenie trądziku z grudkami, krostkami i zaskórnikami. Potwierdzono, że stosowanie Epiduo wspomaga zachowanie świeżego wyglądu skóry, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się, dodatkowo lek regeneruje naskórek i zmniejsza przetłuszczenie się cery.

Epiduo – skład

Żel Epiduo zawiera w swoim składzie adapalen i nadtlenek benzoilu. Adapalen jest pochodną retinoidów i działa wprost na komórki naskórka, normuje przemianę materii, dzięki czemu następuje uregulowanie rogowacenia naskórka. Składnik ten ma działanie rozpuszczające zanieczyszczenia i odblokowujące pory skóry. Natomiast nadtlenek benzoilu działa przeciwzapalnie na miejsca chorobo zmienione oraz przeciwbakteryjnie ograniczając powstawanie łoju, właściwości znieczulające i łagodzące objawy swędzenia dają choremu poczucie większego komfortu. Połączenie tych składników w jednym preparacie niweluje efekt zaczerwienienia twarzy i zaniechanie tworzenia się zmian ropnych, niepoddających się skutecznemu leczeniu.


Najskuteczniejsze tabletki na trądzik. Nasz wybór to Nonacne!

  • Eliminuje trądzik bez względu na przyczynę powstawania.
  • Zapobiega powstawaniu nowych zmian skórnych.
  • Eliminuje niedoskonałości wywołane trądzikiem.
  • Łagodzi stany zapalne.
  • Ma naturalny skład, który nie wywołuje efektów ubocznych.

Przekonaj się, jak działa Nonance i pozbądź się trądziku!


Epiduo – działanie

Działanie tego leku jest kompleksowe poprzez połączenie dwóch substancji wpływających na eliminację trądziku, powoduje to także konieczność ograniczenia wystawiania skóry na promienie słoneczne i stosowanie dobrych filtrów UV. Epiduo niweluje warunki do rozwoju bakterii, będących bezpośrednią przyczyną występowania stanu zapalnego i pojawiania się objawów trądziku.
Stosowanie żelu nie wywołuje skutków ubocznych w postaci podrażnienia skóry, pieczenia czy złuszczania się naskórka i nie wykazuje wchodzenia w reakcję z lekami stosowanymi przez daną osobę. Podczas stosowania żelu Epiduo w krótkim czasie zauważane jest zmniejszenie częstotliwości pojawiania się zaskórników i znaczne zmniejszanie stanu zapalnego skóry, wykwity zapalne stopniowo zmniejszają się aż do całkowitego ich ustąpienia.

Epiduo – opinie internautów

Internauci potwierdzają skuteczne działanie żelu Epiduo, ponieważ pozwolił on wielu osobom wrócić do normalnego życia, nie musieli ukrywać twarzy przed nieprzychylnymi spojrzeniami ludzi, których zniechęcał widok efektów trądziku, czyli krost z ropnym wysiękiem. Ludzie, którzy do tej pory stosowali inne preparaty i nie widzieli poprawy, stosując żel Epiduo zrozumieli, że wreszcie trafili na lek wybawiający ich z tego problemu. Czasami trzeba trochę poczekać na efekty, ale warto uzbroić się w cierpliwość żeby pozbyć się odczuwania dyskomfortu wywołanego trądzikiem.

Epiduo – stosowanie

Żel Epiduo przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego na suchą i czystą skórę, zazwyczaj żel nanosi się raz dziennie, ale dawkowanie ustala lekarz dermatolog. Niewielką dawkę żelu nanosi się opuszkami palców na chorobo zmienioną skórę noszącą znamiona trądziku, lek należy dokładnie rozsmarować. Stosując żel należy omijać okolice błon śluzowych, nosa i oczu, aby nie doszło do podrażnienia, na skórę posiadającą pęknięcia i otarcia Epiduo nie należy stosować. Pierwsze objawy leczenia pojawiają się między pierwszym a czwartym tygodniem od rozpoczęcia leczenia.

Epiduo – cena

Cena żelu Epiduo jest adekwatna do osiąganych efektów leczniczych, na rynku można dostać preparat w dwóch pojemnościach, a mianowicie 15 gr z ceną od 35 zł do 41 zł i 30 gr od 75 zł do 84 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *