Latopic opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

laptopic
Oceń post

Stosowanie produktów firmy Latopic to kompleksowe postępowanie w przebiegu atopowego zapalenia skóry. AZS to przewlekłe schorzenie, które często się nawraca. Objawia się wypryskami skórnymi. Towarzyszy mu świąd i suchość skóry. Jest bardzo uciążliwe dla pacjenta, szczególnie dla małych dzieci. W wyniku drapania, warstwa rogowa naskórka zostaje uszkodzona, a to ułatwia przenikanie gronkowca złocistego, który nasila stan zapalny.

Latopic – skład produktów

Produkty firmy Latopic zawierają najczęściej tłuszcze i kwasy tłuszczowe, węglowodory mineralne, pochodne mocznika, gliceryny oraz niektóre substancje naturalne, jak lanolina czy wazelina. Zadbano o to, aby nie zawierały  substancji dodatkowych, które stosowane są zwykle przy produkcji kosmetyków. Tak więc, nie znajdziemy w ich składzie środków zapachowych, sztucznych barwników ani środków konserwujących.

Z kolei produkt doustny zawiera 1 mld bakterii – trzy opatentowane szczepy liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego. Nie zawiera białka mleka, laktozy i glutenu. Jest smaczny i bezpieczny dla niemowląt, dzieci oraz osób dorosłych.

Latopic – działanie

Produkty przeznaczone do użytku zewnętrznego mają działanie pielęgnujące. Dzięki ich stosowaniu zagwarantujemy skórze większą elastyczność i sprężystość oraz przywrócimy naturalna barierę ochronną. Dzięki temu, że nawilżają suchą skórą i zapobiegają nadmiernej utracie wody, poprawiają funkcjonalność naskórka. Redukują świąd i zaczerwienienia, a to za sprawą odbudowy płaszczu lipidowego skóry. Chronią naskórek przed wnikaniem szkodliwych substancji z otoczenia, przez co zmniejszają działanie alergenów pochodzących ze środowiska. W końcowym rezultacie poprawiają wygląd i kondycję skóry. Przyjemny efekt użytkowania zapewnia zminimalizowanie szorstkości skóry i uczucia napięcia.

W przypadku produktu doustnego, bakterie kwasu mlekowego przyczyniają się do zwiększenia szczelności bariery jelitowej i zwiększają wydzielanie śluzu. Wpływa to  korzystnie na utrzymanie równowagi  mikrobiologicznej i immunologicznej w organizmie, co ma istotne znaczenie w przypadku atopowego zapalenia skóry. Stosowanie produktu dwukrotne zmniejsza częstości zachorowań oraz zwiększa przyswajalność laktozy.

Latopic – opinie internautów

O działaniu produktów najlepiej świadczą opinie samych internautów:

“Podstawową zaletą jest łatwość w użytkowaniu i szybkie wchłanianie się, co przy moim rozbrykanym dziecku jest bardzo istotne. Już po pierwszym użyciu zauważyłam, że dziecko mniej się drapie a po tygodniu stosowania, problem zniknął zupełnie.”

“Dla mnie największym atutem produktów firmy Latopic jest szybkość działania. Wreszcie pozbyłem się zaczerwienień na skórze. Bardzo cenię sobie także naturalny zapach produktów. Moim faworytem jest emulsja do kąpieli, gdyż uwielbiam je. Do tej pory musiałem unikać kąpieli, bowiem po dłuższym kontakcie z wodą skóra była bardzo napięta i szorstka. Emulsja nawilża skórę już w wodzie a dla lepszego efektu stosuję także balsam.”

Latopic – sposób stosowania

Kremy do twarzy należy nakładać na oczyszczoną skórę, omijając okolicę oczu. Gdy mamy miejsca szczególnie przesuszone, krem stosujemy punktowo. Dla uzyskania najlepszego efektu, poleca się nakładanie kremu dwa razy dziennie.

W przypadku emulsji do ciała, nakłada się cienką warstwę po każdej kąpieli, którą najlepiej stosować z dodatkiem specjalnie do tego celu stworzonej emulsji.

Latopic doustnie podajemy raz dziennie przez co najmniej 3 miesiące. Zawartość saszetki rozpuszczamy w niewielkiej objętości letniego płynu. Produkt należy przechowywać w lodówce.

Latopic – ceny w sieci

Produkt w saszetkach (30 sztuk) możemy zakupić już od 30 zł wzwyż.

Emulsja do ciała oraz kąpieli (200 ml) to wydatek 20-kilku złotych.

Na krem do twarzy i ciała (75 ml) wydamy około 15 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *