Skinoren – żel oraz krem na trądzik – recenzja

skinoren
Skinoren – żel oraz krem na trądzik – recenzja
3.8 (76.3%) 27 vote[s]

Skinoren to kolejny lek na trądzik dostępny w aptekach bez recepty. Głównym składnikiem skinorenu jest kwas azelainowy, który naturalnie występuje w komórkach naszej skóry.

Działanie kwasu azelainowego:

– likwiduje przebarwienia

– działa przeciwzapalnie

– działa przeciwłojotokowo

–  działa keratynolitycznie

– działa przeciwbakteryjnie

Krem Skinoren

Jak wskazuje producent krem skinoren jest dedykowany do leczenia tradycyjnego trądziku (podobnie jak tabletki na trądzik visaxinum) oraz przebarwień na skórze. Pierwsze efekty stosowani kremu możemy zauważyć dopiero po 4 tygodniach regularnego stosowania. W składzie kremu skinoren znajdziemy 20% kwasu azelainowego.


Szukasz sprawdzonego preparatu na trądzik? Wypróbuj Nonacne!

  • Zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.
  • Eliminuje przebarwienia oraz zmiany skórne.
  • Działa na każdy rodzaj trądziku bez względu na jego pochodzenie.
  • Zwalcza wągry oraz zaskórniki.
  • Zawiera wyłącznie naturalne składniki.

Wypróbuj działanie Nonacne już teraz!


Żel Skinoren

Producent określa, że żel skinoren jest wskazany przy trądziku grudkowo-krostowym o średnim nasileniu. W składzie znajdziemy 15% kwasu azelainowego, więc jego działanie jest bardziej delikatne niż w przypadku kremu. Podobnie jak przy kremie, pierwsze efekty stosowania produktu widać po 4 tygodniach, ale przy regularnym stosowaniu.

Żel Skinoren Rosacea – lek na trądzik różowaty

Żel Skinoren Rosacea to lek na trądzik różowaty grudkowo-krostowy. Podobnie jak powyższe produkty w jego składzie znajdziemy 15% kwasu azelainowego. Tu również stosowanie przynosi efekty przynajmniej po 4 tygodniach stosowania żelu.

Jak stosować produkty Skinoren?

1.Przed zastosowaniem produktu należy dobrze oczyścić skórę w miejscach dotkniętych zmianami trądzikowymi. Po wysuszeniu skóry nakładamy produkt wykorzystując cienką warstwę, wcieram ją delikatnie w miejsca dotknięte zmianami trądzikowymi.

2.Produkt Skinoren należy stosować każdego dnia, dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem.

3.Efekty stosowania produktu Skinoren powinny być widoczne po około 4 tygodniach stosowania. Ważne jest regularne stosowania – dwa razy dziennie, codziennie. Optymalne efekty stosowania produktu będą widoczne po kilku miesiącach stosowania.

4.Podczas stosowania produktów Skinoren może wystąpić uczucie mrowienia skóry, które jest objawem działania preparatu i nie należy się tego obawiać. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry, pieczenia czy innych niepokojących objawów powinniśmy nakładać mniejszą warstwę produktu lub stosować go raz w ciągu dnia.

5.Producent Skinorenu określa, że jeśli po miesiącu kuracji nie widzimy żadnej poprawy, należy zaprzestać stosowania preparatu i udać się do dermatologa po fachową poradę.

Skinoren Cena

Przeważnie najniższą cenę znajdziemy w aptekach internetowych. Jeśli chodzi o Skinoren krem, kupimy go od 30zł za tubkę 30g, podobną cenę za Skinoren Żel 30g. Droższy okazuje się Skinoren Rosacea na trądzik różowaty, którego opakowanie 30 g to koszt od 50zł.

Skinoren Ulotka

skinoren ulotka

Skinoren Opinie

Opinie na temat produktu Skinoren są różne. Przeanalizowaliśmy je i dochodzimy do wniosku, że Skinoren jest dobrze oceniany w przypadku niskiego nasilenia trądziku czy przebarwień potrądzikowych. Jeśli problemy są łagodne, po miesiącu stosowania preparatu widać poprawę i użytkownicy wypowiadają się korzystnie na temat Skinorenu. Natomiast jeśli trądzik jest bardziej nasilony pojawiają się mniej pozytywne opinie na temat produktu, który nie do końca radzi sobie z poważniejszymi zmianami. Na silny trądzik więcej osób poleca tabletki nonacne.

Co polecamy na silny trądzik?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *