Tetralysal opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

Tetralysal
Tetralysal opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja
3.6 (72%) 5 vote[s]

Większość młodych dziewczyn, i mniejsza, ale równie znacząca ilość chłopców w okresie dojrzewania boryka się z krępującym problemem jakim jest trądzik. Na rynku istnieje wiele preparatów, których zastosowanie ma załagodzić, lub zniwelować jego powstawanie. Bardzo często nie są one wystarczające i należy sięgnąć po antybiotyk. Jednym z nich jest Tetralysal – stosowany doustnie w formie kapsułek.

Tetralysal to lek zawierający limecyklinę, dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest trądzik pospolity o zapalnych zmianach, tj. grudki, cysty, guzki, krosty, czy nacieki, oraz trądzik różowaty.

Tetralysal skład

Kapsułki stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych zawierają limecyklinę jako substancję czynną. Tetralysal to antybiotyk z grupy tetracyklin.

1 kapsułka zawiera:

Substancja czynna: limecyklina 150,0 mg w przeliczeniu na tetracyklinę.

Substancje pomocnicze: stearynian magnezu, krzemionka uwodniona precypitat, skrobia kukurydziana, laktoza. Skład kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu E171, erytrozyna E127, żółcień cholinowa E104


Nonacne – nr 1 w rankingu tabletek na trądzik!

  • Zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.
  • Eliminuje wągry, zaskórniki oraz inne niedoskonałości.
  • Działa na przyczynę.
  • Ma naturalny i bezpieczny skład.
  • Nie wywołuje efektów ubocznych.

Nonacne – zamów teraz i przekonaj się, jak działa!


Tetralysal działanie

Działanie leku polegające na hamowaniu syntezy białek jest mechanizmem wspólnym dla wszystkich antybiotyków z grupy tetracyklinowych i polega również na zablokowaniu bakteryjnych rybosomów, uniemożliwia rozwinięcie i namnażanie bakteryjnych komórek. Substancja czynna – limecyklina – to substancja o działaniu bakteriostatycznym. Efektem jej działania jest również zahamowanie aktywności komórek prozapalnych i enzymów bakteryjnych odpowiedzialnych za podrażnienia skóry.

Tetralysal stosowanie

Osoby, dla których wskazane jest stosowanie leku, to osoby które borykają się z trądzikiem pospolitym, zarówno o średnim, jak i dużym nasileniu. Preparat stosuje się w leczeniu stanów zapalnych występujących w postaci grudek, guzków, krost, nacieków, czy cyst, oraz w przypadku trądziku różowatego.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, bądź inne antybiotyki z jego grupy (tetracyklin). Leku nie należy stosować również w połączeniu z retinoidami. Nie należy podawać się go dzieciom poniżej 12 roku życia, jak również kobietom w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Tetralysal opinie internautów

Opinie internautów są podzielone ze względu na słuszność stosowania leku jakim jest antybiotyk. Stosowanie leków przeciwbakteryjnych często niesie ze sobą negatywne skutki, jakim może być, np. wysuszenie skóry na czas trwania kuracji i wiele innych. Jak każde leczenie antybiotykiem, tak i w przypadku tego leku może być obciążające dla organizmu. Jednakże opinie co do skuteczności leku są jednomyślne – preparat daje rezultaty i to w dość krótkim czasie.

Do powtarzających się opinii należą te, w których Tetralysal jest mocnym środkiem w dużym stopniu likwidującym duże zmiany ropne, jest więc świetnym sposobem na pierwszy krok w leczeniu, które do tej pory nie przynosiło rezultatów. Internauci są przychylni działaniu leku, w niemalże każdym przypadku uznając, że lek jest skuteczny i działa bardzo szybko. Z opinii wynika również, że dobrym i skutecznym sposobem na kurację jest zażywanie leku do momentu znacznego poprawienia stanu cery, a następnie zastąpienie go mniej inwazyjnym, już nie antybiotykowym lekiem.

Tetralysal cena

Tetraysal jest lekiem w postaci kapsułek twardych. Występuje w opakowaniu liczącym 16 sztuk. Dostępny jest w każdej aptece. Lek wydawany jest na receptę, zapłacimy za niego kwotę w okolicach 27 złotych.

Innym popularnym lekiem na receptę na trądzik jest duac, który również cieszy się dużym zaufaniem pacjentów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *