Tormentiol opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja

Tormentiol
Tormentiol opinie, skład, skutki uboczne, cena – recenzja
4.7 (93.33%) 3 vote[s]

Trądzik to problem z którym boryka się wiele osób, a dobrym sposobem na jego pozbycie się albo zmniejszenie objawów może być stosowanie maści, jaką jest Tormentiol. Taką maść można kupić w aptece bez recepty, ale wcześniej warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą odnośnie jej stosowania i działania. Bardzo wiele osób poleca tę maść na wypryski, które są związane ze zmianami trądzikowymi.

Tormentiol skład

W 100 gramach tej maści znajduje się:

  • 2 g wyciągu płynnego z kłącza pięciornika,
  • 2 g sulfobituminianu amonu,
  • 1 g tetraboranu sodu,
  • 20 g tlenku cynku,
  • substancje pomocnicze: wazelina biała, lanolina, wanilina.

Podczas stosowania Tormentilu może pojawić się zaczerwienienie, podrażnienie albo pieczenie skóry.


Przedstawiamy najlepszy sposób na trądzik – Nonacne!

  • Zapobiega rozwojowi trądziku oraz wspomaga leczenie stanów zapalnych.
  • Działa na każdy rodzaj zmian trądzikowych bez względu na przyczynę powstawania.
  • Zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki.
  • Likwiduje przebarwienia oraz inne niedoskonałości.
  • Produkt podlega gwarancji.

NONACNE – ZAMÓW TERAZ!


Tormentiol działanie

Maść ta zawiera w swoim składzie sulfobituminian amonu, który ma słabe działanie bakteriostatyczne oraz przeciwzapalne. Poza tym wykazano również jego działanie przeciwobrzękowe, zmniejszające obrzęki oraz obrzmienia pourazowe, a także ma miejscowe działanie rozgrzewające. Natomiast tetraboran sodu ma działanie antyseptyczne, ściągające, a także przeciwgrzybiczne. W takim mniejszym stopniu ma działanie przeciwświądowe oraz przeciwobrzękowe. Działanie wysuszające, antybakteryjne i przyspieszające gojenie się ran ma tlenek cynku. Pozostaje jeszcze płynny wyciąg z kłącza pięciornika o działaniu ściągającym i hamującym niewielkie krwawienia.

Tormentiol opinie internautów

Opinie internautów na temat Tormentiolu są podzielone, ponieważ jedni twierdzą, że maść im pomaga, że ma dobre działanie ściągające, a do tego sprawia, że trądzik jest mniej widoczny. Jednak niektórzy piszą, że maść ta na nich w ogóle nie działa, że lepsza już jest pasta cynkowa. Ale każdy z nas inaczej reaguje na różne leki, kremy, maści i dlatego warto również samemu wypróbować Tormentiol i sprawdzić, czy będzie jakaś różnica po zastosowaniu.

W opiniach pojawia się również informacja, że na krosty trądzikowe stosowany jest właśnie Tormentiol, ponieważ on ładnie wyciąga na wierzch zawartość krosty, którą można potem delikatnie usunąć, a następnie posmarować. Są też osoby, które po wyciśnięciu krosty, smarują ją, a potem zaklejają plastrem. I po kilku dniach wszystko ładnie się goi i znika. Ale jak już było wspomniane na każdego ta maść może działać inaczej. Natomiast są również osoby, na których maść ta działa w inny sposób, czyli, po posmarowaniu, nie wyciąga zawartości krosty na wierzch, ale sprawia, że jest ona mniej widoczna.

Inne osoby polecają Tormentiol, ponieważ nakładają warstwę maści na noc i rankiem krosta jest w ogóle nie widoczna albo mniej widoczna. Bardzo często osoby wypowiadały się, że na większe krosty dają grubszą warstwę maści, a na te mniejsze cieńszą warstwę.

Są jeszcze internauci, którym maść pomagała, gdy posmarowało się maścią buzię rano i chodziło się tak cały dzień. Dzięki temu cera się uspokoiła, nabierała jednolitego koloru. Zaletą takiego stosowania maści jest również to, że nie ma się, jak dotykać uzi i wyciskać krost, a to kolejny plus.

Tormentiol stosowanie

Jeśli lekarz nie zalecił innego stosowania, to maść tę nanosi się na chorobowo zmienione miejsca na skórze. Nakłada się cienką warstwę maści kilka razy na dobę przez okres od 7 d 10 dni. Jednak, jeżeli objawy po stosowaniu będą nasilone albo nie ustąpią po 7 – 10 dniach, to należy skontaktować się z lekarzem. Zalecana jest również wizyta u lekarza, jeżeli działanie maści będzie za mocne albo za słabe.

Tormentiol cena

Tormentiol jest maścią, którą można kupić bez recepty w aptece w cenie od 7,50 do 8,50, a to zależy od miasta i apteki.

Inne maści na trądzik

W aptekach znajdziemy również inne maści na trądzik jak przykładowo maść duac, acnex firmy Farmina czy Brevoxyl na trądzik pospolity. Wybór jest duży, a najlepszy produkt należy odpowiednio dobrać do naszych objawów.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *